Melamin Kapılar Özellikleri

Melamin kapılar sıcak ve soğuğa dayanıklı özel kaplama kağıtların preslerde paneller üzerine yapıştırılması ile oluşur. Melamin kapı yüzeylerinde doğal ağaç görünümü desenler verilebilmektedir. Yüzeyi cam kadar pürüzsüz ve düzdür. Amerikan kapı yada diğer panel kapılardaki gibi cnc ile işleme yapılamamaktadır. Sadeliği seviyorsanız kesinlikle melamin kapılar sizin tercihiniz olabilir.

Lake Kapılar ( boyalı) Özellikleri

Lake kapılar mdf üzerine cnc işlemeli yada sadece düz kapı yüzeyine 8-9 kat boya ve vernik yapılarak üretilir. İşçilik olarak en zor olanı lake kapılardır. Boya olarak 8-9 kat boya atıldığından ayrıca boya kalitesi Amerikan kapılara göre boyaları daha maliyetlidir. Kapı kanat kalınlığı 6 mm olarak üretilmektedir. Kapı yüzeyi ise işçiliğe bağlı olarak pürüzsüzdür. Dolu ağaç kapılardan sonra en pahalı kapı modelleri arasındadır.

Membran Kapılar Özellikleri

Membran kapılar cnc işlemeli yada sade mdf yüzey üzerine sıçak vakum makinesi ile yapıştırılarak üretilmektedir. Dayanıklılık olarak 6 mm mdf yüzeyi ve pvc membran kaplama sayesinde panel kapılar içinde en dayanıklı oda kapısıdır. Temizlik olarak deterjan ile rahatlıkla temizleme işlemi yapıla bilmektedir. Renk ve desen seçeneği olarak geniş modelleri bulunmaktadır.

API –>