Trend Kapılar

En yeni Kapı Modellerine göz at

Trend Kapıları Keşfet

Evlerde kapı seçimi, dekorasyon daha yapıların girişlerinde başladığından oldukça önemli konulardandır. Kapıların yapılarda var olmaları için iki neden var. Bunlardan birincisi yaşam ve çalışma alanlarımızın güvenliği, ikincisi de mekanları gerekli olan özel bölümlere ayırabilmeleridir. Bunun dışında elbette kapılar; iç ve dış kapılar olarak ikiye ayrılıyor. Kapılar konusunda geldiğimiz son nokta ise gelişen teknolojinin de yardımlarıyla son derece estetik ve stil sahibi modellere ulaşıyor olmamız.

Coopacity uzmanlık alanlarından ve konu ile ilgili 20 yıllık tecrübesinden hemen faydalan.

Gerek iç, gerekse de dış mekan kapıları en az duvarlar ya da mekanların dekorasyonu kadar önemli unsurlar olarak kabul ediliyor. Buna bağlı olarak da yapıların dekorasyon stilleri hangi yöndeyse kapı stillerinin de o yönde seçilmesi gerekiyor. Ama kapı seçimindeki önemli kriterler sadece bu kadar da değil. Örneğin sıcaklık ve nem seviyesi gibi değişkene bağlı olarak kapı materyallerinin de seçilmesi gerekiyor. Söz gelimi banyo, spa merkezleri gibi nem ve buhar kaynaklı bölümlerde ahşap kapı modelleri yerine PVC başta olmak üzere MDF, melamin ve laminant bazlı kapıların tercih edilmesi gerekiyor. Gördüğünüz gibi kapı seçimi başlı başına bir konu. Bu yüzden içeriğimizi dikkatlice okumanızı öneririz.
Yaşam ve çalışma alanlarımızda;  garaj,  bahçe, giriş, hol, antre veya apartman gibi birçok bölüm var ve şayet siz bir dış kapı bakıyorsanız tüm bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin modern ya da endüstriyel tasarımlı mekanlarda klasik ya da demode kapıların kullanılması oldukça hatalı bir uygulamadır. Yine kapı renkleri konusu da döşeme ve dekorasyon stilleri ile uygun niteliklerde olmalı. Bunun dışında kapı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken bir detay da yaşam ve çalışma alanlarınızın metre karesidir. Örneğin küçük ya da loş bir mekanda koyu renkli kapılar yerine açık renkli kapılar tercih edilmelidir.

Yine lazer kesim, desenli cam, vitray türleri de klasiğe ve avangarda kayan elegan stilleriyle salon gibi konuk ağırlanabilecek şık bölümlerde kullanılmalıdır. Bu tarz kapı modelleri, yatak odası, çocuk odası, oturma odası ya da tuvalet gibi bölümlerde kullanılmamalıdır. Sebebi ise camın içeriyi göstermesi ve mahremiyeti bozmasıdır. Bunun dışında camlı kapı modelleri karanlık ve loş olan ortak kullanım alanları, koridor antre geçişleri için önerilebilir.  

Lake kapı modelleri, MDF üzerine polyester astar yalıtımı ve akrilik boya geçilen kapı modelleridir. İşlemeli kapı motiflerine ve özel kapı çalışmalarına imkan veren malzemeden oluşur. Lake kapı modelleri ile evlerinize şıklık katan elegan ve estetik kapılara sahip olabilirsiniz. Ortalama fiyatlarda olan lake kapı modelleri, iyi ses yalıtımı sağlar.  Parlak veya mat renklerde istenen renge boyanabilmektedir.

API –>